Võimalikud vastunäidustused

Laserteraapia on soovituslik väga paljude haigusjuhtude korral, kuid siiski on ravimeetodil ka mõned vastunäidustused. Mõningatel juhtudel tuleks ravisse suhtuda ettevaatlikumalt.

Laserteraapia vastunäidustuste nimekiri on pigem suhteline, mitte alati lõplik. Siiski tuleb arvesse võtta võimalikke ja soovimatuid kõrvaltoimeid enne raviga alustamist. Lõpliku otsuse ravi teostamise osas teeb terapeut või arst. 

Absoluutne vastunäidustus: laserteraapia kuuri ajal mitte kasutada ravimeid, mille kõrvalnähuks võib olla fotosensitiivne reaktsioon (näit. Voltaren Emulgel, Roaccutane jne). 
Sünnimärgid - sünnimärkidele on madala sagedusega laserravi vastunäidustatud.

Laserravi kasutamine küsimust tekitavate haiguste ja muude juhtude korral:

Rasedus ja laserteraapia
Laserravi on raseduse ajal mittesoovituslik kõhu- ja seljapiirkonnas. Siiski, vähendatud doosiga võib hooldada muid piirkondi, näiteks ülekoormusest tingitud plantaarfastsiiti. 

Epilepsia
Epilepsiahooge võib esile kutsuda nähtav pulsseeriv valgus 5-10Hz. Terapeutilised laserid ei anna üldiselt punast pulsseerivat valgust, seega pole otseselt vastunäidustatud, kuid ravisse tuleks suhtuda ettevaatlikult ja väiksemate doosidega. 

Kilpnääre
Kilpnääre on valgustundlik, mistõttu on laserhooldus otse piirkonnale praeguste uuringute kohaselt mittesoovituslik. Ülejäänud kehapiirkondadele võib kilpnäärme probleemide korral laserhooldust teostada. 

Lapsed
Laserteraapia on hea raviviis lastele, kuna see on valutu. Näidustatud on väiksemad laserdoosid kui täiskasvanutele. 

Kiiritusravi patsiendid
Mõned uuringud näitavad positiivset mõju kiiritusjärgsete patsientide immuunsüsteemile ja vereringele. Laserkiirgus erineb kiiritusravi kiirgusest, mistõttu ei ole see otseselt vastunäidustatud. 

Südamestimulaator
Südamestimulaatorid arvatakse mõnikord olevat vastunäidustusteks, kuna need on elektroonilised, kuid laservalgusele need tegelikult ei reageeri. 

Diabeet
Pole leitud tõendeid, et laservalgus võiks diabeedile mingil moel ohtlik olla. Vastupidi, kuna laservalgus toetab vereringet ja mitmeid teisi protsesse organismis, annab see positiivse efekti ka diabeetikute haavaravis. 

Tätoveeringud
Väga suure ettevaatlikkusega tuleks suhtuda tätoveeritud piirkonda, kuna laservalgus absorbeerub tumedal pinnal suuremal määral.