Taastusravi

2011a. lõpus avaldati uuringud, kus selgus, et ligi 60% tööealisest elanikkonnast Eestis põeb luu- ja lihaskonnaga seotud haigusi!

Taastusravi on suunatud häirunud funktsioonide taastamisele ja säilitamisele. Tegu on töövõimet taastava väga olulise raviga, millele pööratakse tänapäeva Eestis veel liiga vähe tähelepanu.

Taastusravi algab kohe peale trauma või vigastuse teket, peale operatsiooni või kohe peale kipsi asetamist.

Kiiremaks taastumiseks kasutame aparaatset füsioteraapiat - laserteraapiat ning võimlemist liigestele ja lihastele.

Laser-taastusravi abil toimub kiirem paranemine keha enda toel, stimuleerides rakufunktsioone. Eriti tõhus lihas- ja liigestraumade korral, kõõluste- ja sidemete venituse korral, luumurrujärgses ravis ning operatsioonijärgsete haavade ravis. 
Ägedate vigastuste puhul kiireneb muljetavaldavalt tervenemise aeg. Täielik taastumine saavutatakse lühikese aja jooksul ning palju väiksemate ohtudega teisejärguliste tüsistuste tekkeks. Laserteraapial ei ole teadaolevaid kõrvalnähte, ning on väga vähe vastunäidustusi. Oleme orienteeritud ravitulemustele ja kliendi rahulolule. 

Taastusravi puhul on tegemist inimese kannatada saanud kehaosa liikumisvõime taastamisega, mis on eriti oluline laste luumurdude korral. Laste luud ja lihased on nõrgad ning kipsi korral jääb kipsis kehaosa veel nõrgemaks. Tavapäraselt jääb laps peale kipsi mahavõtmist kas lonkama või on näha, et liiges või lihased ei liigu päris nii nagu vaja. Sellest tulenevalt on vajadus koheselt taastusraviga tegeleda. 

Täiskipsi puhul teostatakse laserteraapiat peale kipsi eemaldamist. Poolkipsi puhul on laserteraapiat võimalik teostada ka läbi sideme.

Sama oluline on täiskasvanul kiiresti töövõime taastada, eriti tänastes tingimustes, kus keegi ei soovi väga kaua haiguslehel olla. 
Meie juures on võimalik saada nii komplekset füsioterapeudi teenust, kes hindab ka vigastuse ulatuse, määrab diagnoosi, tuvastab laserteraapia kordade arvu ning näitab ette võimlemisharjutused. 
Samas on kiireks taastumiseks võimalik ka võtta vaid laserteraapia kuur.

Taastusravi on näidustatud: 
- peale traumat; 
- peale operatsiooni; 
- luumurrujärgselt; 
- ülekoormusvigastuste korral; 
- kutsehaiguste puhul; 

Loe blogist: "Laserteraapia osteoartroosi korral!"