Kinesioteipimine

Kinesioteipimise eesmärk on taastada, parandada ning soodustada lihaste ja liigeste füsioloogilist liikumist ilma liikuvust piiramata. Kinesioloogiline teipimine on meetod, mis põhineb keha enda loomulikul paranemisel. Selleks kasutatakse spetsiaalselt välja töötatud teipi, mis laseb nahal hingata ning võimaldab lihas-liigesaparaadi ulatuslikku liikumist. 
Kinesioteipimine pakub õrna ning tõhusat lähenemisviisi neuromuskulaarsele süsteemile, mis aitab aktiveerida vere- ja lümfiringet, leevendada lihasvalusid. Samuti lisab mugavust ja stabiilsust kehale. 
Kui lihas on ülekoormatud või vigastatud, siis see muutub põletikuliseks ja tursub.Tursunud lihas survestab seestpoolt nahka, mille tagajärjel kokkusurutud lümfiringe aeglustub. Lümfivedeliku kuhjumisel aktiveeruvad valuretseptorid ja tulemuseks on valuaisting, mis nõrgestab kahjustatud lihast ja aeglustab paranemist. Korrektselt paigaldatud teip tõstab nahka ning suureneb vaba ruumi naha ja nahaaluse koe vahel. Selle tulemusel paraneb lümfivedeliku ringlus ja kiireneb iseeneselik paranemisprotsess. Paigaldatud kinesioteibi toimel turse alaneb, valu väheneb ning lihase jõu-ja elastsusomadused paranevad. 
Kinesioteipimine sobib peaaegu kogu füsioteraapia ravivõtete spektriga, imikutest seenioriteni, pakkudes arstidele ja terapeutidele mitmeid uusi ravivõimalusi. 
Kinesioteipimine on end tõestanud rahva-, võistlus- ja kutselises spordis ravimeetodina, samuti ennetuses ja trennieelses ettevalmistuses.

Kinesioteip aitab vältida vigastuste teket, toetada liigeseid ja lihaseid.

Laserteraapia OÜ pakub kinesioteipimise teenust eraldi või osana füsioteraapia teenusest. Kasutame oma töös väga hea kvaliteediga ARES kinesioteipe.

Ares Kinesioloogilise Teibi pőhifunktsioonid ja omadused:

-Korrigeerib lihaste funktsiooni, vähendades neis pingeid ja tugevdades nõrgenenud lihasgruppe 
-Töötab kogu tugiliikumisaparaadiga, et võimaldada ja suurendada selle funktsioone 
-Vähendab põletikku ja survet mehaanilistele retseptoritele 
-Aitab epidermises ja kogu kehas taastada homöostaasi 
-Kiirendab vereringet ja lümfisüsteemi voolu 
-Toetab ja kiirendab kudede taastumist 
-Leevendab valu ja lihaste väsimust 
-Korrigeerib liigeste asendit

- Lateksivaba hüpoallergeeniline puuvillast kiududega teip 
- Soojus-aktiveeruv akrüül liim 
- Võib venitada 160~180% oma normaal pikkusest 
- Ei sisalda ravimeid 
- Umbes sama paksuse ja kaaluga nagu nahk 
- Mugav kanda 
- Võib kasutada basseinis ja dušši all (veekindel)

Efektiivsemateks ravitulemusteks võib kombineerida laseriga.