Akne

NB! Nüüdsest akne 10x sooduskuur püsivalt -15%! 
Vaata videot - laserteraapia toetab akne paranemist!

Akne on tuttav peaaegu kõigile ja ilmselt on see mõjutanud paljusid inimesi mingil ajahetkel. 
 
Acne Vulgaris on väga laialdaselt levinud nahahaigus, mis avaldub enamjaolt teismelise eas, kuid võib mõjutada inimesi igas vanuses. Akne on rasunäärmete põletikuline haigus, mis avaldub peamiselt näos, kuid võib avalduda ka kaelal, dekolteel, õlgadel ja seljal. Akne avaldub meestel ja naistel peaaegu võrdselt, kuid kulgeb tihti raskemalt meessoost isikutel. 


Aknet põhjustavad enamasti hormonaalsed nihked, aga ka pärilikkus, bakterid, tihti on aknel ka psühholoogilised põhjused (stress).  Enamasti avaldub puberteedieas seoses rasunäärmete kasvu ja rasueritusega. Võrreldes normaalse nahaga inimestega, on akne-haigetel alati rasueritus suurem. 
Mõned inimesed arvavad, et akne tuleks jätta ravita ja lasta kulgeda omasoodu, kuid arvestades tänapäevaseid väga mõjusaid ravimeetodeid, ei ole mõtet kannatada ja sel süveneda lasta.  
Vanasti arvati, et akne vistrikud tuleks alati välja pigistada. Tegelikult ei tohiks neid bakterite vohamise ohu tõttu üldse puutuda! 
Akne ei mõjuta ainult meie välimust. Raskemate vormide puhul võib akne põhjustada suurt depressiooni ja võib tekitada sotsiaalset võõrdumist, seetõttu on ravi siiski olulisel kohal. 

Akne ravi

Laserteraapia on põletikulise akne ravis muutumas üha populaarsemaks tänu kiiretele tulemustele, soodsale hinnale, väga vähestele võimalikele kõrvalnähtudele ja märkimisväärsele paranemiskiirusele.  
Kuidas? Raku mitokonder neelab laservalguse, milles sünteesitakse raku toitainet (ATP-d). See aitab kaasa raku paranemisele. 
Stimuleeritud mitokonder toodab rohkem raku toitainet, mis omakorda taastab rakku, pannes ta käituma nagu "noor" rakk. 

Laserteraapia on hea alternatiiv vahelduseks organismi kurnavatele antibiootikumi kuuridele. 


Akne ravi eesmärk laserteraapia abil: vähendada põletikku, reguleerida rasunäärmete aktiivsust, normaliseerides seeläbi rasueritust. Kiirendab paranemist. 
 

Ravides põletikulist aknet laseriga 2-3x nädalas paari nädala jooksul, vähenevad kahjustused umbes 76%.Igapäevase ravi järel on tulemused veelgi paremad. Võrreldes näiteks antibiootikumi kuuriga, seisab näonahk tihti kauem puhas. 


NB! Ravil on ka järelmõju.

Soovituslik sagedus: 2-3 korda nädalas. Kokku kuni 20 korda.

Vastunäidustus: laserteraapia kuuri ajal mitte kasutada ravimeid, mille kõrvalnähuks võib olla fotosensitiivne reaktsioon (näit. Voltaren Emulgel, Roaccutane, Treclinac jne).